Czy warto kupować poleasingowe komputery i telefony od Apple?

Niezaprzeczalnym i w sumie truizmem jest to, że na co dzień mamy do czynienia z technologią, komputerami i smartfonami. Firmy chcące wyróżnić swoją firmę często inwestują w sprzęt bardziej znanych marek takich jak Apple. Niestety jego cena nie zawsze idzie w parze z budżetem, który posiadamy. Istnieją jednak spółki, które w swojej ofercie mają urządzenia poleasingowe apple, po których stanie technicznym nie domyślilibyśmy się, że kiedykolwiek były używane.

Czy zakup sprzętu poleasingowego jest odpowiedzialny i bezpieczny?

Na początku, gdy słyszymy o używanym sprzęcie, często kojarzy nam się z problemami i częstymi awariami. Nie jest to prawdą. Awaryjnością cechuje się sprzęt wyprodukowany w złych warunkach przy użyciu niskiej jakości materiałów i kiepskich podzespołów. Nie można tego powiedzieć o sprzęcie Apple. Ten wychodząc z fabryki, przeszedł wszystkie testy jakości i wydajności. Następnie dystrybutor swoje komputery dzierżawił na zasadzie leasingu korporacjom i firmom potrzebującym ich sprzętu. Sprzęt po zakończeniu tego okresu, trafił do agenta np. outletu czy innego pośrednika, gdzie jest sprzedawany jako urządzenia poleasingowe apple hasło EFI.

Dlaczego warto zdecydować się na sprzęt poleasingowy apple?

Głównym powodem jest marka. Za nowy sprzęt tej marki niejednokrotnie będziemy musieli zapłacić wielokrotność tego co u renomowanego dystrybutora czy w outlecie sprzętu poleasingowego. Oprócz marki, liczyć można na bezawaryjność i wysoką wydajność tych urządzeń. Jak wiemy, są one oparte o autorskie systemy – iOS w przypadku smartfonów i macOS w przypadku komputerów. Te są wolne od wirusów, działają płynniej od Windowsa i są bardziej przyjazne dla użytkownika.

Cena poleasingowego iPhona waha się w przedziale 1000 – 1500 zł w zależności od wybranej wersji. Inne produkty, bardziej przydatne w biurze i podróży takie jak MacBook czy MacBook air nabędziemy w cenie od 2000 – 5000 zł. Cena ta, jak widać, choć po leasingu, nie jest najniższa, jednak jest to normalność w przypadku marki Apple.

Dla kogo przeznaczony jest poleasingowy sprzęt apple?

Dla wszystkich. Osoba, która od dłuższego czasu zastanawiała się nad zakupem nowego iPhona czy MacBooka z poprzedniej serii, na pewno będzie zadowolona z zakupu sprzętu poleasingowego od marki Apple, poleasingowe oznacza zazwyczaj tanie komputery, które mogą nawet nosić znikome ślady użytkowania. Ta oferta jest okazją dla osób, które zawsze chciały mieć taki sprzęt, ale ich budżet nie do końca im na to pozwalał. Sprzęt jest również atrakcyjną propozycją do wyposażenia biur nowo-powstałych przedsiębiorstw. Przy zakupie należy pamiętać, że należy korzystać wyłącznie z ofert uznanych i sprawdzonych sprzedawców. Najlepiej przed zakupem umówić się na odbiór osobisty.