Pluskwy w mieszkaniu – co zrobić?

Pojawienie się w mieszkaniu niechcianych gości w postaci robaków nigdy nie jest pomyślnym sygnałem dla domowników. Zwłaszcza jeśli są to pluskwy, problem może być naprawdę poważny. Te żywią się bowiem krwią, podobnie jak komary, przez co chętnie nas gryzą, co ma efekty podobne jak ugryzienie przez komara. O wiele większym problemem są jednak przenoszone zarazki, które mogą spowodować poważne choroby.

Zazwyczaj tuż po wprowadzeniu się do nowego lokalu ogarnia nas euforia. Jednak po kilku dniach, gdy zaczynamy zauważać biegające po podłodze robaki, lub – co gorsza – chodzące po nas w czasie snu i powodujące swędzące ugryzienia, zaczynamy panikować. Niestety, wystarczy że któryś lokator niedaleko naszego mieszkania nie utrzymuje higieny, dzięki czemu pluskwy urządzają sobie w jego mieszkaniu swoistą hodowlę. Ponieważ te owady są bardzo małe i z łatwością przeciskają się przez szpary, dziury, a nawet pęknięcia, nie minie wiele czasu nim będą chciały „podbić” nowe terytoria, w tym przypadku przedostać się do kolejnych mieszkań. Jedyne co może ich powstrzymać to porządna dezynsekcja, najlepiej przeprowadzona przez jedną ze znanych i doświadczonych firm, jak choćby https://edddrobak.pl/. Możemy co prawda próbować pozbyć się robaków samodzielnie z różnym skutkiem, ale fakt przenoszenia przez nie groźnych chorób powoduje, że lepiej oddać to w ręce specjalistów.

Tak więc pierwszą rzeczą, jaką należy tutaj zrobić, jest przeszukanie internetu i sprawdzenie, jakie firmy działają w naszym pobliżu. Następnie musimy wykonać telefon do jednej z nich i zamówić wizytę pracowników, którzy wykonają oprysk. Jednak często jest tak, że jeśli na naszym osiedlu działa spółdzielnia, to ona posiada podpisany kontrakt z firmą zwalczającą owady. Dzięki temu możemy zamówić pracowników za darmo, ponieważ będzie to już wliczone w koszty, jakie ponosimy w ramach czynszu za mieszkanie. Następnie wystarczy tylko poczekać, aż do naszego mieszkania zgłosi się ekipa, która przeprowadza zwalczanie pluskiew Węgrów ma bardzo dobre firmy prowadzące dezynsekcję, dzięki czemu nie musimy się o nic obawiać. Wykorzystywane przez nie substancje do oprysku są neutralne dla ludzi, nie ma więc żadnego zagrożenia.

Pamiętajmy, że pluskwy mogą przenosić groźne bakterie, jak choćby gronkowca złocistego. Do naszego krwiobiegu przedostaje się on w czasie ugryzienia, gdy aparat ssący owada ma kontakt z naszym ciałem i krwią. W przypadku dzieci zakażenie takim wirusem może nawet skończyć się śmiercią, dlatego nigdy nie ignorujmy pluskiew, jeśli tylko pojawią się w naszym domu bądź mieszkaniu.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?