Dekorujemy okno w stylu industrialnym!

Okna w stylu industrialnym są często wyzwaniem dla osób remontujących lub meblujących swoje wymarzone mieszkanie. Z jednej bowiem strony są one duże, nierzadko też w nieco mniej spotykanych proporcjach, a z drugiej strony styl loftowy jest bardzo specyficzny. Wymaga on wiele przestrzeni i nieszablonowego podejścia do wyboru mebli, zasłon oraz dodatków dekoracyjnych.

Czym jest styl loftowy?

Wnętrza stworzone w oparciu o styl loftowy imitują wygląd dawnych fabryk, które tylko zaadaptowano do celów mieszkalnych. Stąd też nie powinny nas dziwić duże pomieszczenia, wysokie okna czy pozorna szorstkość zastosowanych mebli lub materiałów wykończeniowych.

Jakie zasłony będą najlepiej pasowały?

W przypadku okien w stylu loftowym powinniśmy przede wszystkim dopasować kolorystykę do tonacji barw wnętrza, może być ona zarówno jasna, jak i ciemna. Warto jednak zdecydować się na zasłony uszyte z lnu, jest to prosta tkanina, bardzo uniwersalna, która nie będzie stała w opozycji do prostoty cenionej w industrialnym salonie lub sypialni.

Czy powinno się wybrać proste firanki okienne?

Tak, w stylu loftowym najważniejsza jest prostota. Podobnie jak i zasłony, tak i firany okienne powinny być proste. Osoby dekorujące okna w tym stylu najczęściej kierują swą uwagę ku prostym modelom z lnu.

Karnisze  elektryczne czy manualne?

Ze względu na dużą powierzchnię i wysokość okien, chyba najlepszym wyborem będzie automatyka okienna. Dzięki karniszowi elektrycznemu oszczędzimy codziennie wiele czasu, choć modele manualne możemy wykorzystać nadal w pomieszczeniach z jednym niewielkim oknem!

Wybór rolet okiennych to dobry pomysł?

Styl industrialny i rolety okienne nie najlepiej do siebie pasują, oczywiście istnieją elektryczne rolety wewnętrzne na duże okna, lecz nie wyglądają one zbyt korzystnie. Na małym oknie natomiast możemy umieścić niewielką roletkę zwijaną.

Japońska zasłona panelowa, by podzielić open space

W stylu loftowym dominuje przestrzeń, pomieszczenia powinny być duże i pozbawione stałych przegród, jednak czasami warto sięgnąć po przesłony, które by oddzieliły na przykład aneks kuchenny od części rekreacyjnej salonu. W takim zastosowaniu bardzo dobrze sprawdzi się japońska zasłona panelowa, choć wcale niełatwo będzie ją dopasować do stylu industrialnego, to jej funkcjonalność da wiele komfortu.

Przy pisaniu artykułu wykorzystano informacje z bloga firmy Małgorzata z siedzibą we Wrocławiu.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?